درمان درد مفاصل با روشی منحصر به فرد

درد واژه­ای که همه ما می­شناسیم ولی از نوع مفصلی آن بسیار غیرقابل تحمل­تر است. اکثر مردم با کهولت سن درد مفاصل را تجربه می­کنند و به دنبال دستان توانمند پزشک فوق­تخصصی هستند که مرهمی برای دردهایشان داشته باشد. روی آوردن به درمان­هایی که جنبه تسکینی دارند و یا جراحی و تعویض مفصل راه به ناکجا آباد است! چون نه تنها هزینه­های هنگفتی دارد بلکه برگشت­پذیر است و البته نقطه آسیب­دیده را آسیب­دیده­تر می­کند. و اما روش دکتر ابوالاحرار در کلینیک درد برای درمان درد مفاصل کاملا متفاوت است.

کلینیک درد چند تخصصی دکتر ابوالاحرار اولین کلینیک درد چند تخصصی ایران در این مقاله شما را با درمان درد مفاصل و هم چنین روش درمان درد مفاصل کلینیک درد آشنا می‌کند تا با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرید و مرهم خود را بیابید.

درد مفاصل چیست و چه دلایلی باعث به وجود آمدن آن می‌شود؟

اکثر عواملی که باعث به وجود آمدن درد مفاصل می‌شوند ناشی از بیماری‌هایی است که منجر به ایجاد التهاب یا اختلال در عملکرد مفاصل می‌شوند و شما را رنجور می‌کنند. معمولا روش‌های متفاوتی برای درمان درد مفاصل وجود دارد چرا که بیماری‌هایی که باعث به وجود آمدن این درد‌ها شده‌اند؛ نیز متفاوت‌اند.

بیماری‌ها‌ی بسیاری همچون استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید، بورسیت و نقرس از این قبیل هستند. به همین دلیل برای درمان این درد ابتدا بیماری که منشا آن است تشخیص داده می‌شود و مرتبط با آن روش درمانی صورت می‌گیرد. البته جدا از بیماری های مختلف، میزان و شدت درد مفاصل شما نیز در تعیین نوع درمان موثر است.

انواع روش‌های درمان درد مفاصل

 • درمان خانگی: همانطور که از اسم این درمان پیداست؛ نوع ساده‌ای از درمان درد مفاصل است که برای آرتروز یا درد مفاصل خفیف کاربرد دارد.
 • ورزش: انجام حرکت‌ها و یا ورزش‌هایی که باعث کاهش وزن می‌شوند و از فشار روی مفاصل می‌کاهند؛ می‌توانند به کاهش درد شما کمک فراوانی کنند.
 • درمان موضعی: فلفل قرمز به دلیل داشتن کپسایسین باعث کاهش درد می‌شود و مواد موضعی دیگری نیز همچون موادی که حاوی منتول یا متیل سالیسیلات باشند؛ باعث کاهش درد شما می‌شوند ولی به صورت موقت.
 • داروها: تجویز دارو که زیرنظر دکتر انجام می‌شود با توجه به شدت درد متفاوت است ولی به این دلیل که موقتی است بهترین روش درمان درد مفاصل نیست.
 • تزریق دارو: داروهایی نظیر استروئید و کورتیزون داروهایی هستند که معمولا با بی حسی موضعی به مفصل و محل درد تزریق می‌شوند.
 •   بهترین روش درمان درد مفاصل؛ به توصیه دکتر ابوالاحرار

 • یکی از به روزترین و بهترین روش‌های درمان انواع درد مفاصل، تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) است که کلینیک درد چند تخصصی آسا زیر نظر دکتر نوید ابوالاحرار برای درمان انواع درمان دردهای مفصلی شما از این روش استفاده می‌کند.در بهترین روش درمان درد مفاصل حتی برای دردهای مزمن همچون کمردرد نیز نیازی به جراحی نیست. تنها از طریق تزریق پلاسما مفصل بهبود می­یابد. جالب است که بدانید ‌ PRPیک ماده‌ی شیمیایی نیست بلکه از خون خود شخص ترکیبی ساخته می‌شود که سرعت بهبودی مفصل‌های آسیب دیده و بافت نرم ستون فقرات را آسان می‌کند. این روش برای درمان دردهای ناشی از آرتروز، بورسیت، آسیب رباط زانو، پلانتار فاسیا (درد پاشنه پا) و اکثر بیماری هایی که سبب به وجود آمدن درد مفاصل می‌شود؛ مفید و موثر است.

  نحوه انجام PRP  در کلینیک دکتر ابوالاحرار تهران چگونه است؟

  در ابتدا از بیمار نمونه خون گرفته می‌شود؛ سپس با استفاده از سانتریفیوژ پلاکت‌های موجود در خون از آن جدا می‌شود واین پلاسمای غلیظ شده در اطراف و خود محل درد مفصل موردنظر تزریق می‌شود. در واقع تزریق این پلاسمای غنی به اصطلاح باعث ایجاد برشی برای ترمیم یا تقویت آسیب می‌شود.

  درمان درد مفاصل زانو

  استئوآرتریت، ساییدگی زانو یا آرتروز زانو یکی از شایع ترین و فراگیر­ترین نوع آرتریت یا  التهاب مفاصل است که بسیاری از انسان‌ها در سرتاسر جهان از آن رنج می‌برند. با اینکه ساییدگی یا آرتروز می‌تواند بر همه مفاصل تاثیر گذار باشد و باعث ایجاد درد شود اما فراگیرترین آن مربوط به ساییدگی مفاصل دست، ران و ستون فقرات می‌شود.

  برای درمان درد مفاصل زانو؛  پیشنهاد ما به شما بهترین و کارآمد ترین راه یعنی همان تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) است که در کلینیک درد چند تخصصی آسا به صورت مطمئن انجام می‌شود.

چه قدر این پست مفید بوده؟

بر روی ستاره ها جهت رای دهی کلیک کنید

متوسط رای دهی ۳٫۸ / ۵٫ تعداد رای: ۶

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *